Po prawie miesiącu użytkowania lampy Quadralite (klik!) Thea 300 RGB Pro chcę podzielić się z Wami moimi wrażeniami na jej temat oraz ocenić to, czy jest to lampa niezbędna w studio czy raczej można się bez niej obejść.
Jak może wiecie od dłuższego już czasu wszystkie swoje zdjęcia wykonuję z użyciem lamp światła ciągłego. Lampy zapewniają mi stałe warunki oświetleniowe, pozwalają wykonać zdjęcia, gdy oświetlenie naturalne jest zmienne lub nie ma go wcale. Korzystam z dużych lamp, jednak od dłuższego już czasu szukam dla nich mniejszej alternatywy lub czasami dodatkowego oświetlenia, które pozwoliłoby mi podkreślić główny temat zdjęcia. I tak trafiłam na panele LED Quadralite. Są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach.
QUADRALITE PANEL THEA 300 RGB PRO
Panel Thea 300 to sporej mocy panel LED o kształcie kwadratu wyposażony w diody RGB. Oferuje maksymalne natężenie światła wynoszące 890 LUX. Ma wysokie CRI +95, które pozwala na wierne odwzorowanie kolorów
Zakres temperatury barwowej urządzenia to 2800-8000K.
Lampa ma aluminiową konstrukcję co pozwoli na jej długą eksploatację.
Panel LED pozwala na ustawienie mocy świecenia w zakresie 0-100%, całe spektrum kolorów RGB, specjalne kreatywne efekty świetlne oraz inteligentny system zapobiegający przegrzaniu.
Lampa może być zasilana albo za pomocą zasilacza albo za pomocą baterii. To rozwiązanie sprawia, że może być używana zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz.
W zestawie z lampą dostępna jest płaszczyzna dyfuzyjna pozwala na rozproszenie światła. Dodatkowo oddzielnie dostępne są wrota lub softbox dla lepszej kontroli nad światłem.
Dedykowana dla systemu Android aplikacja pozwala na wygodne sterowanie lampą. Za jej pomocą możemy zmienić temperaturę barwową, luminację, kolor światła oraz tryb efektowy.
PANEL LED W DOMOWYM STUDIO
Jak wspominałam na początku tego posta lampa była ze mną nieco ponad miesiąc. W tym czasie wykorzystałam ją w kilku sesjach dla klientów oraz na swoje potrzeby, żeby sprawdzić jej działanie (efekty tych prób możecie zobaczyć w tym poście oraz na moim Instagramie).
Najczęściej korzystałam z filtrów żelowych, których wybrany kolor podkreślał główny temat zdjęcia oraz z efektów świetlnych do klipów wideo.
A teraz podstawowe pytanie - czy zdecydowałabym się na zakup tej lampy ?
Jak na moje zawodowe potrzeby jest to niestety lampa zbyt mała do oświetlenia lub doświetlenia dużych scen. Super sprawdza się do oświetlania małych scen, jednak w przypadku większych aranżacji się u mnie nie sprawdziła. Bardzo się cieszę, że miałam możliwość jej wypróbowania, bo dzięki temu teraz wiem na jakie dodatkowe oświetlenie się zdecydować.
W moim studio brakuje mi małych, kieszonkowych lamp led, które mogłabym umieścić np.: pod obiektem w celu ich doświetlenia od spodu oraz większych paneli lub tub LED. Powoli się za nimi rozglądam :)
Z jakiego oświetlenia korzystacie najczęściej ? Korzystacie z lamp czy wykorzystujecie tylko naturalne oświetlenie ?
Staram się wykorzystywać maksymalnie światło dzienne, ewentualnie doświetlam miękkim światłem o naturalnej neutralnej barwie.
OdpowiedzUsuńZupełnie się na tym nie znam, ale te zdjęcia sztos 🥰
OdpowiedzUsuń