Wielkanoc to idealny czas, żeby sięgnąć po aparat i potrenować swoje fotograficzne umiejętności w fotografii kulinarnej. Przygotowania do Świąt, koszyczek ze święconką, wielkanocny stół... Okazji do fotografii na pewno nie zabraknie :)
Jak zobaczycie w dziesiejszym poradniku wbrew pozorom do fotografii kulinarnej nie potrzebujecie, aż tak dużo rekwizytów jak możecie myśleć. Razem z marką GlareOne (klik!) pokażemy Wam dzisiaj, że za pomocą kilku prostych rekwizytów można przygotować nie tylko apetyczne kulinarne zdjęcia, ale również wideo poklatkowe. Gotowi? To zapraszam do dalszej lektury :)
KROK 1: GŁÓWNY TEMAT ZDJĘCIA
Z Wielkanocą kojarzymy kilka różnych symboli. Są to m.in.: jajka, bazie, króliki, babki i serniki. Postanowiłam głównym tematem zdjęcia uczynić babkę. Żeby jeszcze bardziej ją wyszczególnić umieściłam ją na "paterze". Dlaczego piszę o tej paterze w cudzysłowiu ? Otóż dlatego, że nie jest to prawdziwa patera :) To zwykły talerz a pod nim znajduje się miseczka, dzięki czemu nawet jak nie macie w domu takiej patery z prawdziwego zdarzenia to możecie za pomocą talerza i miseczki wyczarować sobie swoją wyjątkową paterę i umieścić na niej ciasto.
Jak możecie zobaczyć taka "naga" babka nie wygląda (moim zdaniem) zbyt ładnie, dlatego stwierdziłam, że zrobię lukier, a potem udekoruję go skórką pomarańczową. Efekt finalny mogliście zobaczyć na pierwszym zdjęciu w tym wpisie.
A skoro już zrobiłam lukier to chciałam się trochę zabawić, więc ustawiłam aparat na statywie i stworzyłam animację poklatkową - o niej opowiem Wam troszkę niżej.
KROK 2: DODATKI I KOLORYSTYKA
W kadrze w tle umieściłam koszyczek z malutkimi jajeczkami, zielone króliczki, bazie oraz gałązkę wierzby mandżurskiej z wiszącymi ozdobnymi jajeczkami. Dodałam również tu i ówdzie małe styropianowe jajeczka. Wszystkie ozdoby pochodzą sprzed roku, więc nic nowego nie kupowałam, a gałązki wierzby mam ze swojej działki, bo ostatnie wiatry poczyniły niezłe spustoszenie właśnie z koronie mojej wierzby ;)
Jeśli chodzi o kolorystykę to mi Wielkanoc kojarzy się z jasnymi kolorami i rzadko robię wtedy zdjęcia w klimacie dark, dlatego jako podstawę wykorzystałam białe deski a w tle dałam tło fotograficzne Creamy od MBackdrops (klik!)
KROK 3: DO DZIEŁA!
Gdy już wszystkie rekwizyty mamy gotowe i ułożony kadr (zawsze najpierw "na sucho" sprawdzam sobie w aparacie jak wszystko będzie wyglądać) przystępujemy do pracy.
Jak pisałam wyżej chciałam trochę pobawić się lukrem, dlatego ustawiłam aparat na statywie, ustawiłam tryb zdjęć seryjnych i zaczęłam polewanie. Powstało około 30 zdjęć, które następnie obrobiłam w Photoshopie i połączyłam w filmik poklatkowy, który możecie zobaczyć poniżej :)
Jak możecie zobaczyć mój plan zdjęciowy nie jest zbyt skomplikowany. Dodatki też nie, a na dodatek nie są kosztowne i na pewno każdy z Was może znaleźć coś podobnego w swoim domu :)
Na koniec tego posta chciałam Was wszystkim życzyć zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Mam nadzieję, że spędzicie je tak, jak chcecie - z rodziną, przed telewizorem, sami, ze znajomymi, z miską sałatki lub pizzą - do koloru do wyboru :) Wesołego Alleluja!
Lubicie robić zdjęcia kulinarne ? Co najbardziej lubicie fotografować jeśli chodzi o jedzenie ?
Post powstał we współpracy z marką GlareOne
Ja nigdy nie mam głowy do takich rzeczy. Ale inni robią to super 👌🏼
OdpowiedzUsuńJa w tym roku Wielkanoc przesiedziałam w łazience także wszystkie potrawy tylko sobie pooglądałam :D
OdpowiedzUsuń