czwartek, października 12, 2023

ZACZYTANA FOTOGRAFKA #61

Dzisiaj prawdziwy pogodowy rollercoaster - i słońce, i wiatr, i deszcz, ale na szczęście udało mi się zrobić trochę prac w ogrodzie, jedno zdjęcie dla klienta oraz troszkę powygrzewać się w słoneczku. Coś czuję, że to ostatnie takie dni, dlatego staram się korzystać na maksa z każdej chwili ze słońcem. 

Ostatnio miałam też bardzo intensywne dni w pracy, dlatego już dzisiaj zaczynam swój weekend. Zamierzam głównie odpoczywać, oglądać seriale, ale też oczywiście trochę popracować, bo chcę zaplanować kilka wideo dla klientów :) A dla Was dzisiaj mam kolejny post z nowościami wydawniczymi.  Zróbcie sobie duży kubek herbaty, okryjcie się kocem i oddajcie błogiej lekturze :)

ZACZYTANA FOTOGRAFKA - NOWOŚCI WYDAWNICZE

"ZAUFAJ MI" JENNIFER L.ARMENTROUT, WYDAWNICTWO MUZA

"ZAUFAJ MI" JENNIFER L.ARMENTROUT, WYDAWNICTWO MUZA

„Zaufaj mi” to powrót do opowieści znanej nam już z „Zaczekaj na mnie”. Tym razem poznajemy historię miłości Avery i Camerona z perspektywy chłopaka.
Od razu zaznaczam, że ta perspektywa nie zmienia znacząco całej historii (no, może momentami wydawała mi się mniej racjonalna),ale jeśli „Zaczekaj na mnie” wam się spodobało, to zapewne i „Zaufaj mi” będzie czytało wam się bardzo przyjemnie.
Książka zaczyna się w momencie, w którym Avery wpada na korytarzu uczelni na Camerona i tak jak pierwsza część skupiała się na uciekaniu naszej bohaterki od chłopaka (choć wiadomo było, że jest w nim zakochana), tak w tej koncentrujemy się na staraniach Camerona, aby „kruszonka” w końcu zgodziła się pójść z nim na randkę.
Mamy okazję dowiedzieć się co się działo, kiedy bohaterowie byli osobno, choć tu spotkało mnie małe rozczarowanie – o ile dostajemy opis tego, co działo się podczas jego wyjazdów do rodziny, to czas, w którym się rozstali, autorka kompletnie pominęła, a wydaje mi się, że on akurat mógłby wzbogacić ich historię.
Mimo tych zastrzeżeń, książkę czytałam z wielką przyjemnością. Nie ukrywam, że czekałam na nią odkąd skończyłam czytać „Zaczekaj na mnie”, a teraz z podobną ekscytacją czekam na kolejny tom.

"NIE SPOSÓB ZAPOMNIEĆ" IMOGEN CLARK, WYDAWNICTWO AKURAT

"NIE SPOSÓB ZAPOMNIEĆ" IMOGEN CLARK, WYDAWNICTWO AKURAT

Człowiek nie jest samotna wyspą. Matka i córka, Angie i Romany, miały tylko siebie, żadnej bliskiej rodziny. Tę zastępowała grupa przyjaciół. Kiedy Angie umiera, opiekę nad nastoletnią córką przekazuje czwórce przyjaciół. Każdy dostaje zadanie nauczenia jej czegoś innego. Nie jest łatwo niemal z dnia na dzień zmienić życie, przecież trzeba zamieszkać z dziewczyną. Jest pełnoletnia, dobrze się uczy, ale przeżywa żałobę. Dorasta emocjonalnie. Ale to też opowieści o przyjaźni rodzącej się w l. 80, o wsparciu jakie sobie dajemy otwierając się na relacje. Świetna książka! 

"POMOC DOMOWA" FREIDA MCFADDEN, WYDAWNICTWO CZWARTA STRONA

"POMOC DOMOWA" FREIDA MCFADDEN, WYDAWNICTWO CZWARTA STRONA

“Pomoc domowa” to wciągający thriller psychologiczny, który czyta się z zapartym tchem! 
Freida McFadden stworzyła niezwykle intrygującą fabułę, w której nic nie było oczywiste, co jedynie wzmagało ciekawość czytelnika i powodowało, że chciało się czytać więcej i więcej. Książka pochłania czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Czytając “Pomoc domową” zdecydowanie zapomnicie o otaczającym Was świecie. Książka, która z pewnością zaintyguje większość czytelników! Idealny kryminał na jesiennie wieczory! 

"MÓJ RZYM. SPACEREM PO NIEZWYKŁYCH ZAKĄTKACH WIECZNEGO MIASTA" MAGDALENA WOLIŃSKA-RIEDI, WYDAWNICTWO ZNAK

"MÓJ RZYM. SPACEREM PO NIEZWYKŁYCH ZAKĄTKACH WIECZNEGO MIASTA" MAGDALENA WOLIŃSKA-RIEDI, WYDAWNICTWO ZNAK

„Mój Rzym” to książka mająca charakter osobistego przewodnika po Rzymie Magdaleny Wolińskiej-Riedi. Wraz z autorką odbędziemy fantastyczny i bogaty w zabytki i historię spacer po Wiecznie Mieście. Odwiedzimy wiele bazylik i kościołów. Zarówno tych znanych jak i tych mniej zagnanych. 
Przejdziemy się ulicami dawnego żydowskiego getta. Udamy się na spacer po ogrodach różanych i będziemy podziwiać nie jedną fontannę. Nie braknie wizyty w Panteonie i na Placu Świętego Piotra. Autorka pokaże nam również co zjeść, do jakiego udać się baru, pizzerii czy cukierni. Autorka opowiada o tradycjach mieszkańców. „O miejscach, w których odbija się dużo żyjących w nich ludzi, gdzie echo ich obecności pozostaje jeszcze długo po ich odejściu.”
Rzym to esencja historii, nauki, kultury i sztuki od starożytności do czasów współczesnych. I jeśli chcecie dowiedzieć się, co można zobaczyć przez sławną dziurkę od kluczę czy co to jest szpital dla zepsutych lalek, to koniecznie sięgnijcie po „Mój Rzym”. Książka zachwyci Was zarówno stylem, w jakim została napisana, jak również licznymi ilustracjami, które przybliżają czytelnikowi opisywane miejsca i obiekty. 
Zawarte tutaj informacje i ciekawostki nie są każdemu znane. Zapewne nie znajdziemy ich w innych przewodnikach. Książkę można czytać od początku do końca, a można znaleźć w niej akurat to co nas interesuje. Ale ostrzegam. Gdy otworzycie pierwsze strony, to na pewno dacie się porywać się w wspaniałą podróż po Rzymie.

"MAŁOMIASTECZKOWY" TOMASZ DUSZYŃSKI, WYDAWNICTWO SKARPA WARSZAWSKA

"MAŁOMIASTECZKOWY" TOMASZ DUSZYŃSKI, WYDAWNICTWO SKARPA WARSZAWSKA

"Małomiasteczkowy" to naprawdę dobry kryminał, który zachwyci Was swoim klimatem.
Historia wciąga już od pierwszej strony. Autor bardzo się stara, aby utrzymać zainteresowanie czytelnika na jak najwyższym poziomie. Powoli nawarstwiające się tajemnice rozbudzają ciekawość, a nieoczekiwanym zwrotom akcji towarzyszy ciągłe uczucie niepokoju.
Miłośników brutalnych i krwawych scen muszę rozczarować, nie znajdziecie tu takich. Ale nie sprawia to, że książka jest mniej interesująca. Co to to nie!
Myślę, że zakończenie Was zaskoczy i poczujecie sympatię do bohaterów. Sięgajcie więc po tę pozycję jak najszybciej!

"BEREZA" WOJCIECH LADA, WYDAWNICTWO SKARPA WARSZAWSKA

"BEREZA" WOJCIECH LADA, WYDAWNICTWO SKARPA WARSZAWSKA

Rzadko mówi się o Berezie Kartuskiej, w której w latach trzydziestych ubiegłego wieku utworzono obóz. Wiele opowiada się o tym, że dwudziestolecie międzywojenne to złote czasy dla Polaków. To rzecz jasna prawda, ale ustrój, polityka i władza wcale nie były w najlepszej formie. I tutaj rozpoczyna się opowieść o jednym z najgorszych miejsc utworzonych jeszcze przed II wojną światową.
Miał być to obóz karny, do którego trafiały osoby nieprzychylne władzy, osoby mówiące o niej źle i niebojące się własnych opinii. Szybko jednak okazało się, że w osobach nadzorujących to miejsce i władzy, tkwi element zła, który ewoluuje bardzo szybko. W ten oto sposób, w ciągu pięciu lat działania, to co miało być karnym zesłaniem, stało się miejscem kaźni.
To, że w podobnych miejscach (w czasie okupacji), więzień traktowany był gorzej od szczurów – wie każdy. Przeraża jednak fakt, że Polak Polakowi był w stanie wyrządzić krzywdę ot tak, bez żadnego usprawiedliwienia. Jedynym powodem był fakt, że mógł i chciał: bić, torturować, znęcać się psychicznie i nie ponosić za to żadnej odpowiedzialności. 
Ta książka to wynik ciężkich prac badawczych, wertowania tysiąca dokumentów i ksiąg. Wszystko to zaprocentowało skrupulatną i drobiazgową literaturą faktu, od której trudno się oderwać. Autor nie przedstawia suchych faktów, ale też nie nastawia w negatywny sposób. stara się jednak zwrócić uwagę czytelnika na historię oraz na to, że sytuacja może się powtórzyć i analogicznie wskazuje tu czasy współczesne. 
To doskonała propozycja dla wielbicieli historii Polski, szczególnie dla tych osób, które drążą w niewygodnych tematach.

"SEKTY. UWODZICIELE TŁUMÓW, FANATYCZNI WYZNAWCY I MECHANIZMY MANIPULACJI" KEVIN CONLEY, MAX CUTLER, WYDAWNICTWO ZNAK LITERANOVA

"SEKTY. UWODZICIELE TŁUMÓW, FANATYCZNI WYZNAWCY I MECHANIZMY MANIPULACJI" KEVIN CONLEY, MAX CUTLER, WYDAWNICTWO ZNAK LITERANOVA

Potrzeba wolności jest jedną z najważniejszych dla człowieka. Nie lubimy być ograniczani, a tracąc swobodę, czujemy się nieszczęśliwi. Pragnąc wolności, w poszukiwaniu sensu istnienia, sami ściągamy czasami na siebie ograniczenia. Nieświadomi zagrożeń wpadamy w sidła praktyk psychomanipulacyjnych. Z własnej woli dołączamy do grup, które wyłamują się ze społecznego porządku. Zasady, jakimi się kierują osoby żyjące w ramach tych zamkniętych społeczności, naruszają podstawowe prawa człowieka. Co więcej, utrudniają i wypaczają rozwój psychiczny, emocjonalny.
Prowadzący sekty, świetnie manipulują innymi. Przedstawiają piękny obraz życia, pomijając niewygodną prawdę, ukrywając dużą część zasad panujących w grupie. Pozują na otwartych, tolerancyjnych, a potem zaczynają pojawiać się zakazy i wymagania, które trzeba spełniać. Wydostać się z tej matni niezwykle trudno. Manipulacja stanowi najczęstsze kryterium określania toksyczności sekt, niezależnie od deklarowanych poglądów.
W publikacji "Sekty. Uwodziciele tłumów, fanatyczni wyznawcy i mechanizmy manipulacji" poznacie praktyki działania przywódców największych grup. Autorzy przedstawiają 9 sekt i sylwetki osób kierujących ugrupowaniami. Wyjątkowa relacja, w której portrety psychologiczne tych osób, mrożą krew w żyłach, a wszystko zazwyczaj ma swój początek w dzieciństwie.
Satysfakcjonujący reportaż oparty rzetelnymi źródłami, wyczerpujący, zgłębiający tajniki zagadnienia, jak i ukazujący techniki manipulacji.
Polecam bardzo! Wartościowa lektura.

"AFTER STEVE. JAK APPLE ZGARNĘŁO BILIONY I STRACIŁO DUSZĘ" TRIPP MICKLE, WYDAWNICTWO ZNAK HORYZONT

"AFTER STEVE. JAK APPLE ZGARNĘŁO BILIONY I STRACIŁO DUSZĘ" TRIPP MICKLE, WYDAWNICTWO ZNAK HORYZONT

Steve Jobs zmarł w 2011 roku. Wielu twierdziło, że bez niego Apple czeka szybki upadek.
W 2018 roku Apple, jako pierwsza amerykańska firma, zostało wycenione na bilion dolarów.
Wystarczyło siedem lat, żeby osierocona firma wdarła się na szczyt. Ale za jaką cenę?
Po śmierci Steve’a Jobsa za sterami Apple stanęli Tim Cook i Jony Ive. Cook, który przyczynił się do uratowania firmy przed bankructwem, objął funkcję CEO. Jony Ive, którego wielu uważa za duchowego spadkobiercę Jobsa, został głównym projektantem.
Tak rozpoczyna się porywająca opowieść o walce o władzę, która rozgorzała w Apple po śmierci założyciela firmy. Tripp Mickle odsłania kulisy wielkiego biznesu, relacjonuje dworskie intrygi, pałacowe przewroty i zmagania z bezlitosną konkurencją. Głównymi bohaterami korporacyjnego dramatu są namaszczeni przez Jobsa Cook i Ive.

ZACZYTANA FOTOGRAFKA - NOWOŚCI WYDAWNICZE

U kogo z Was już prawdziwa jesienna aura ? Jaki jest wasz ulubiony gatunek literacki ?

1 komentarz:

  1. U mnie dziś słońce ale już jutro ma być zimno i ponuro. Dobrze że są seriale i przede wszystkim książki na te jesienne wieczory :) Mój ulubiony gatunek to kryminały.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 fotografka bloguje